پرتال جامع فناوری اطلاعات زیمانک

پورتال سازمانی

پورتال چیست؟
استفاده از کامپیوتر و اینترنت در سازمان‌های روزآمد روز به روز در حال افزایش است. یکی از معیارهای رشد و توسعه‌ی یک سازمان استفاده از شبکه‌ی داخلی یا اینترانت است. از ابزارهای قابل استفاده در اینترانت، پورتال‌های سازمانی هستند. یک پورتال سازمانی نرم‌افزاری است که خدمات متنوعی را به کاربران درون سازمان ارائه می‌دهد. برخی از خدمات قابل ارائه در پورتال‌های سازمانی عبارتند از: سیستم مکاتبات درون سازمانی، سیستم رزرو، اتاق، کتاب، خودرو و …، سیستم گفتگوی گروهی، سیستم خبررسانی، سیستم تیکتینگ، سیستم درخواست مرخصی و بسیاری امکانات جانبی دیگر که می‌توانند گردش کاغذ را در سازمان کاهش دهند و از هزینه‌های سربار سازمان بکاهند.
پرتال (web portal) یا درگاه وب طراحی خاصی از وب سایت بوده که داده ها و اطلاعات را از منابع گوناگون در یک فرم واحد جمع آوری می کند.اطلاعاتی نظیر ایمیل ها، سامانه های ارتباطی، سامانه های تجاری، سامانه های اطلاع رسانی، ابزار مدیریت و پیکربندی پورتال، ویژگی ها و امکانات شخصی سازی، سامانه های توسعه کاربرد، ابزارهای مدیریت امنیت، موتورهای جستجو و غیره.
معمولا هر منبع اطلاعاتی فضای اختصاصی خود را داشته که اطلاعات را در آنجا نمایش می‌دهد و به آن پرتلت (portlet) می گویند. پرتلت ها اجزای نرم افزار در رابط کاربری بوده که قابل جابجایی و مدیریت هستند و در یک وب سایت یا پورتال سازمانی استفاده می شوند.
 
معنای لغوی پورتال
کلمه portal در فرهنگهای لغت فارسی به معانی مدخل، دریچه و درگاه ترجمه شده است. پورتال (پرتال) با وب سایت تفاوت های عمده دارد. اگرچه هم پورتال و هم وب سایت از طریق وب با کاربران تعامل دارند اما یک پورتال درگاهی برای سازماندهی و مدیریت اطلاعات و اسناد سازمانی و حتی درون سازمانی می‌باشد.
مشاپ ها (mashup) و پورتال‌های اینترانتی هم از انواع پرتال هایی بوده که داشبوردی برای مدیران اجرایی یک سازمان به شما می آید. در مفاهیم وب، مشاپ ها، وب سایت ها یا برنامه‌های کاربردی بوده که از ترکیب امکانات و سرویس‌های موجود چند سرویس دهنده ایجاد می شوند.
در واقع یک مشاپ در پورتال، داده ها و سرویس‌های چند منبع را به صورت یکپاچه کنار هم قرار می دهد. mashup ها روز به روز به تناسب تعدد سرویس های موجود در منابع مختلف خدمات کامل تری ارائه می دهند.
یک پرتال می تواند با استفاده از api یک موتور جستجو کاربر را محدود کرده که به جای جستجوی extranet و خارجی یک جستجوی intranet یا داخلی انجام داده و تنها روی دامنه پورتال سازمانی ما جستجو کند. جدا از این قابلیت معمول موتورهای جستجو یک پرتال وبی می‌تواند سرویس هایی مثل ایمیل، اخبار، نقل قول های سهام، ثبت نام دانشگاهی و انتخاب واحد و همچنین اطلاعات دیتابیس ها و حتی محتوای سرگرم کننده داشته باشد.
پورتال ها راه را برای شرکت ها و سازمان ها فراهم می کنند تا با کنترل دسترسی و رویه ها برای برنامه های کاربردی متعدد و پایگاه های داده یک تجربه کاربری و حس خوب به کاربر انتقال دهند. ویژگی های موجود ممکن است محدود به این باشد که آیا دسترسی توسط یک کاربر مجاز و تأیید شده (کارمند، عضو) و یا بازدید کننده سایت ناشناس است.
مثال‌هایی از پورتال های عمومی می تواند شامل پرتال و سامانه های جامع دانشگاهی، پورتال بیمه، شرکت های سهامی و سازمان های بزرگ، یاهو، وزارتخانه ها و دستگاه های دولتی مثل ناجا، تامین اجتماعی و دیگر سازمان ها باشد.
 
تاریخچه پرتال ها
در اواخر دهه ۹۰ با زیاد شدن مرورگرها و فراگیر شدن اینترنت پرتال ها وبی مشهور شدند و پورتال ها تبدیل به روشی کارساز برای بدست آوردن سهم بیشتر از کاربران اینترنت شدند. نقطه شروع خیلی از کاربران اینترنت پورتال های مختلف مثل یاهو یا aol بود که صفحه خانه مرورگر آنها روی این پرتال‌ها تنظیم می شد. سرویس های کلیدی مانند اخبار، ایمیل، قیمت سهام، گزارش های آب و هوا و جستجو در قالب پرتلت نمایش داده می شدند و در این بازار جذاب شرکت هایی شروع به استفاده از تکنولوژی های مختلف در جمع آوری دیتا کرده و بسته های آماده پرتال سازمانی را به مشتریان ارائه می‌دادند.
سازه اطلاعات سامان نیز با پرتال سازمانی سامان در اوایل دهه سال ۲۰۰۱ با تمرکز ویژه بر طراحی پورتال های سازمانی و خدمات الکترونیک فعالیت خود را آغاز کرد و تا کنون بیش از یک صد و پنجاه پروژه وب بنیاد براساس آخرین متد نرم افزارهای سازمانی و پورتال های enterprise تولید کرده است.
در واقع پرتال یک چهارچوب نرم افزاری بوده که با کنار هم قرار دادن سرویس ها و اطلاعات مختلف تحت یک وب سایت جامع خدمات مختلف ارائه می‌دهد. یکپارچه سازی سیستم مختلف مثل مالی، مدیریت منابع انسانی، مدیریت ارتباط با مشتری، مدیریت ارتباط با شرکا، مدیریت اسناد، مدیریت زنجیره تامین، حسابداری، انبارداری، برنامه تولید، اطلاع رسانی و ...همه باهم در یک پورتال در سطوح کاربری مختلف ارائه می‌شود. یکپارچه سازی فراگیر در یک پرتال باعث ارتباط بسیار آسان و خودکار سیستم های مختلف با یکدیگر شده. به طور مثال در یک سیستم جامع دانشگاهی، دانشجو با ورود به پرتال دانشگاه در هنگام انتخاب واحد سیستم به صورت خودکار بررسی ظرفیت را نجام داده و پس از تایید انتخاب واحد پورتال این دانشجو را به مرحله پرداخت برده و در نهایت تایید ثبت نام وی صادر می شود. بنابراین جریان سازمانی و اطلاعاتی یک سازمان به صورت کاملا خودکار و ساختاریافته عمل کرده و تمام مراحل و عملکرد واحدهای مختلف برای مدیران، قابلیت نظارت خواهد بود. یک پورتال بر روی اینترانت داخلی سازمان و شرکت ها هم مستقر شده و سرویس های مختلف در سطوح کاربری متفاوت برای مشتریان، همکاران، کارمندان و مدیران قرار خواهد گرفت.
بنابرین می توان ویژگی‌های اصلی هر پرتال را به این صورت دسته بندی کرد: احراز هویت منحصر به فرد، اطلاعات و داده های هدف دار، در دسترس بودن اطلاعات، تجمیع اطلاعات و جریان های کاری، مدیریت محتوا، امنیت، مدیریت کاربران، گروه‌های کاربری و نقش‌ها، یکپارچه بودن با سامانه های بومی یک سازمان، ایمیل سازمانی، اتوماسیون اداری و ... بخشی از قابلیت‌های یک پورتال هوشمند به سازمان شما می باشند.
 
انواع پورتال چیست ؟
وب پرتال ها معمولا به دو نوع افقی و عمودی تقسیم می شوند. پرتال های افقی به عنوان پلتفرمی استفاده شده که در شرکت های مشابه هم چه در زمینه صنعت یا تولید بوده.پورتال افقی در برگیرنده اطلاعات و سرویس های مختلف است. پرتال های عمودی که vortal نامیده می‌شوند نیز بر روی یک قسمت یا صنعت تمرکز داشته. این پورتال ها با تمرکز بر روی سرویس های خاص پاسخگوی گروهی خاص مثل بیمه، دانشگاهی، صنعتی، بازرگانی و خدماتی نیز می باشد.
علاوه بر پورتال‌های سازمانی، انواع دیگری از پورتال مانند «پورتال خبری»، «پورتال اطلاع رسانی»، «پورتال شخصی»، «پورتال دولتی»، «پورتال فرهنگی» و «پورتال‌های مالی» نیز وجود دارند که از نظر ساختاری شباهت زیادی به آن دارند. کاربرد دیگر عبارت پورتال در مورد سایت‌های بزرگی است که مجموعه‌ی بزرگی از خدمات متنوع را در خود ارائه می‌کنند. هیچ مرز مشخصی برای تشخیص بین وبسایت و پورتال وجود ندارد و به کار بردن هر یک از این دو واژه ممکن است برای یک نرم‌افزار تحت وب با معنی به شمار برود.
 
پورتال سازمانی چیست؟
پورتال سازمانی( درگاه اطلاعاتی سازمان ) تحت وب، سایتی است که با در نظر گرفتن نیازهای خاص سازمانی و برای ارائه‌ی خدمات به پرسنل، مشتریان و مدیران یک سازمان طراحی و تولید می‌شود که در قالب چهارچوبی (framwork) یکپارچه برای مدیریت اطلاعات، افراد، فرایند ها در داخل یا خارج از مرزهای یک سازمان می باشد..
خدمات قابل ارائه در پورتال‌های سازمانی می‌توانند تنوع بسیاری داشته باشند که طراحی و پیاده‌سازی این خدمات به نوع فعالیت سازمان، زیرساخت‌های سخت‌افزاری سازمان، ترکیب جمعیتی پرسنل، فرآیندهای موجود و عوامل دیگری وابسته است.
امکاناتی که در یک پورتال سازمانی ارائه می‌شود بسته به ساختار و نیازهای سازمان، می‌توانند دامنه و تنوع زیادی داشته باشد. در ادامه برخی امکانات متداول که می‌توانند در یک پورتال سازمانی وجود داشته باشند را مشاهده می‌کنید.
دریافت گزارش از نر‌افزارهای گوناگون مانند نرم‌افزارهای حسابداری یا نرم‌افزارهای پرسنلی
ارتباطات درون سازمانی میان پرسنل و مدیران
سیستم گردش کار
سیستم مدیریت اسناد
سیستم مدیریت دانش
رزرو امکانات سازمانی مانند اتاق کنفرانس، خودرو، کتاب، جلسات با سایر کارکنان
اطلاع‌رسانی و اخبار سازمانی
مقالات و دانش‌نامه
دستورالعمل‌ها
ساختار سازمانی
جلسات آنلاین
همکاری گروهی برای انجام وظایف
سرگرمی
همان گونه که گفته شد امکانات قابل ارائه در یک پورتال سازمانی بسیار متنوع می‌توانند باشند و موارد فوق تنها بخشی از این خدمات را شامل می‌شوند.
پس از تعریف پورتال سازمانی نوبت به بررسی انواع پورتال می رسد
 
وب پرتال های شخصی
وب سایتی که در آن شخص نوع فعالیت، نمونه کارها و رزومه خود را به اشتراک گذاشته و می تواند دارای یک وبلاگ نیز باشد و لینک پروفایل سوشال مدیای فرد در این پورتال قرار می‌گیرد.
 
وب پرتال های دولتی
شروع پرتال سامان زمانی بود که حکومت‌ها و دولت‌های مختلف در پی ساخت پرتال های خدماتی برای شهروندان بودند. به طور مثال پرتال شهرداری‌ ها ، مراکز دانشگاهی، پرتال وزراتخانه ها، پرتال جامعه سازمان ها، سامانه تامین اجتماعی و ...
 
وب پرتال های فرهنگی
پرتال مجموعه های فرهنگی مثل گالری ها، کتابخانه‌ها، موزه‌ها. این نوع پورتال نقطه دسترسی به محتوای فرهنگی وب نامرئی را فراهم می کند که ممکن است توسط موتورهای جستجوی استاندارد نمایه (ایندکس) نشود. مجموعه های دیجیتالی می توانند شامل کتاب ها، آثار هنری، عکاسی، مجلات، روزنامه ها، موسیقی، ضبط صدا، فیلم، نقشه ها، روزنامه ها و نامه ها، وب سایت های آرشیو شده و همچنین متادیتای توصیفی مربوط به هر نوع کار فرهنگی باشند. این پورتال معمولا بر اساس یک گروه خاص ملی یا منطقه ای از موسسات است.
 
وب پرتال های شرکتی
اینترانت های سازمانی در طول دهه 1990 شایع شد. با توجه به حجم و پیچیدگی اینترانت ها، وب مسترها با افزایش محتوا و چالش های مدیریت کاربران مواجه شدند. دیدگاه تلفیقی از اطلاعات شرکت کافی نبود؛ کاربران می خواستند شخصی سازی و سفارشی سازی شوند. وب مسترها، اگر به اندازه کافی ماهر بودند، می‌توانستند برخی از قابلیت ها را ارائه دهند، و رفته رفته کاربران به استفاده از اینترانت پایان دادند. بسیاری از شرکت ها شروع به ارائه ابزارهایی برای کمک به وب مسترها به منظور مدیریت داده ها، برنامه ها و اطلاعات خود کردند. راه حل‌های پورتالی می‌توانند با مدیریت گردش کار، همکاری بین گروه های کاری و سیاست گذاری بر روی محتوای قابل انتشار ابزاری قوی برای یک سازمان و شرکت به شمار آیند. پرتالی که برای یک شرکت خاص طراحی شده و استقاده کنندگان آن کارمندان شرکت می‌باشند. پورتال‌های شرکتی قابلیت‌های مختلف نسبت به بزرگی شرکت خواهد داشت. این پورتال‌ها می‌توانند خیلی ساده و ابتدایی مانند یک وب سایت باشند و یا خیلی پیچیده و پرکاربرد برای سازمان‌ها و شرکت‌های چند ملیتی با کاربردهای مختلف.
 
وب پرتال های سهام
کارگزاری های سهام و شرکت های بورس به کاربران خود امکان خرید و فروش سهام داده و کاربر می تواند از قیمت ها مطلع شده و پرتفوی خود را تغییر دهد.
 
پرتال های جستجوگر (search)
این پرتال ها نتایج جستجو را از چندین موتور جستجو در یک صفحه آماده می کند. به طور مثال شما می توانید قیمت یک محصول خاص را در فروشگاه‌های مختلف مشاهده نمایید.
 
پرتال های جستجوی املاک و مستقلات
این پورتال های داده های مرتبط با مستقلات و املاک برای فروش یا اجاره را از طریق بنگاه ها جمع آوری می کند.
 
پرتال های مناقصه
پورتال مناقصه دروازه ای برای تامین کنندگان دولتی است که برای ارائه محصولات و خدمات به آنها پیشنهاد می شود. پورتال های مناقصه اجازه می دهد تا کاربران با جستجو، تغییر، ارسال، بررسی و بایگانی داده ها یک روند کامل مناقصه آنلاین را انجام دهند.
 
پرتال‌های عمومی
پورتالهای عمومی که خدماتی در سطح تمامی کاربران اینترنت خواهند داشت.
 
پرتال بیمه
شرکت های بیمه با پرتال های درون سازمانی و عمومی خدماتی چون استعلام بیمه، سامانه پرداخت حق بیمه، مشاهده و استعلام سوابق بیمه، لیست بیمه ، پرداخت اینترنتی بیمه و دیگر خدمات آنلاین بیمه را ارائه می دهند.
شاید بتوان گفت، تفاوت اصلی پورتال و وبسایت اینترنتی، علاوه بر ابعاد طولی و عرضی، نیاز به ورود برای استفاده از خدمات پورتال است. در حالی که وبسایت‌ها معمولا اغلب خدمات خود را بدون نیاز به ورود کاربر، در اختیار آنان قرار می‌دهند.
یک وب سایت طراحی متفاوت و معماری ساده تری نسبت به پورتال دارد. وب سایت ها می توانند حاوی مقادیر زیادی اطلاعات بوده اما این اطلاعات همراه با گروه های کاربری و جریان های کاری (گردش کار) در قالب سرویس های محتوایی و سرویس های کاربردی ارائه می شود.
 
ویژگی‌های اساسی در پورتال سازمانی
برای طراحی پورتال سازمانی، یا Enterprise Portal برخی ویژگی‌های اساسی می‌بایست برنامه‌نویسی و پیاده‌سازی شوند. در ادامه این موارد را مشاهده خواهید نمود.
یک پورتال سازمانی به طور کلی با دو هدف «یکپارچه سازی» و «نمایش و ارائه» ایجاد می‌شود. در موضوع یکپارچه‌سازی، حذف ابزارها و نرم‌افزارهای متعدد و غیرسازگار هدف اصلی به شمار می‌رود و در موضوع نمایش، ارائه‌ی اطلاعات با رعایت قوانین و در ساختار مناسب به مخاطبان مد نظر است.
ویژگی‌های متداول دیگر در پورتال سازمانی عبارتند از:
ورود یک‌باره – پورتال‌های سازمانی با ایجاد ارتباط موثر میان خود و سیستم‌هایی مانند Active Directory می‌بایست بتوانند کاربران را تنها یک بار تایید صلاحیت کنند و برای دسترسی به هر بخش از کاربر اطلاعات ورود را درخواست ننمایند.
یکپارچه‌سازی – اجزای مختلف سیستم باید با یکدیگر ارتباط موثر داشته باشند و تا حدامکان افزونگی و موازی کاری در سیستم وجود نداشته باشد.
فدرال سازی – یک پورتال سازمانی می‌بایست تمامی اطلاعات مورد نیاز مخاطبان را از محل‌های مختلف را برای نمایش جمع‌آوری کند و نیاز به مراجعه به ابزارهای جانبی را به حداقل ممکن برساند.
سفارشی‌سازی – بخش‌های مختلف یک پورتال سازمانی می‌بایست بر اساس کاربر، دسترسی‌های او، نیازهای او و علاقمندی‌های او قابلیت تغییر و سفارشی‌سازی را داشته باشند.
مدیریت دسترسی – مدیریت کامل روی دسترسی‌های کاربران مختلف از نیازهای اساسی یک پورتال سازمانی است. بسیاری از اطلاعات ممکن است برای بخشی از استفاده کنندگان یا برای تعداد محدودی از استفاده کنندگان قابل مشاهده باشد. همچنین انجام برخی عملیات و تراکنش‌ها.
جستجو – یک پورتال قدرتمند باید بتواند انواع مختلف داده‌ها را جستجو کند و نتایج مورد نظر و مفید برای استفاده کنندگان را ارائه نماید.
سازگاری با ابزارهای مختلف – قابلیت استفاده از پورتال روی دستگاه‌ها و ابزارهای مختلف می‌بایست فراهم باشد. به عبارت دیگر طراحی واکنش‌گرا برای استفاده روی موبایل‌ها و تبلت‌ها با توجه به فراگیر شدن این وسایل مورد نیاز خواهد بود.
آمار و گزارش‌ها – اطلاعات آماری و گزارش‌های مدیریتی از بخش‌های مختلف پورتال ابزاری است که مدیریت سازمان را برای برنامه‌ریزی و بهبود یاری می‌رساند.
مزایای پورتال سازمانی
یک پورتال سازمانی با هدف آسان‌سازی دسترسی به اطلاعات در کنار افزایش امنیت فیزیکی اطلاعات، کاهش بوروکراسی و تسهیل ارتباطات، بهبود اجرای فرآیندها، افزایش قابلیت ارزیابی عملکرد و در نهایت بهبود کارآیی طراحی و پیاده‌سازی می‌شود.
هر چه تعداد پرسنل سازمان بیشتر باشد، لزوم در اختیار داشتن یک پورتال سازمانی با کیفیت بیشتر احساس خواهد شد. این جمله به معنی عدم نیاز سازمان‌های کوچک به پورتال سازمانی نیست. تمامی شرکت‌ها و سازمان‌ها با راه‌اندازی وبسایت‌های درون سازمانی یا پورتال تحت اینترانت می‌توانند از مزایای آن بهره‌مند شوند.
مراحل راه اندازی پورتال سازمانی
برای رسیدن به موفقیت در این مسیر می‌بایست چند مرحله پشت سر گذاشته شود تا زمان و هزینه‌ی صرف شده، اثردهی مورد نظر را به دنبال داشته باشد. در گام نخست باید سازمان به صورت کلی ارزیابی شود و ابعاد کلی پورتال مورد نیاز بر اساس تعداد پرسنل و حجم سازمان به دست آید.
در مرحله‌ی بعد باید زیرساخت‌های سخت‌افزاری سازمان مورد بررسی قرار بگیرد. اینکه چه تعداد از کارکنان می‌توانند به شبکه‌ی داخلی متصل شوند و چه تجهیزات فنی در سازمان وجود دارد، عامل مهم دیگری است که می‌بایست به آن توجه کافی نمود.
در دو گام قبل، تا حدود زیادی امکان پیاده‌سازی پورتال و ابعاد آن مشخص می‌شود. در گام بعدی تلاش می‌کنیم نقاط ضعف سازمان از نظر بهره‌وری و فرآیندهای پرهزینه و غیراصولی را شناسایی کنیم تا برای پیاده‌سازی در اولویت اجرا قرار بگیرند.
پس از تکمیل اولویت نیازمندی‌ها نوبت به تصمیم در خصوص روش حل مشکلات یافته شده می‌رسد. در بعد فنی، روش‌ها و ابزارهای بسیاری برای این کار وجود دارند. از نرم‌افزارهای آماده تجاری، نرم‌افزارهای متن‌باز و رایگان به زبان‌های مختلف، ایجاد یک پورتال به صورت سفارشی یا ترکیبی از روش‌های فوق می‌تواند در تصمیم‌گیری و پیاده‌سازی وجود داشته باشد.
انجام این مرحله بدون استفاده از نظر مشاوران خبره و با تجربه می‌تواند سبب‌ساز مشکلات جدی و پرهزینه در آینده باشد. برخی راه‌حل‌های موجود ممکن است هزینه‌های جانبی زیادی از جمله سخت‌افزارهای ویژه و زیرساخت‌های شبکه‌ای خاص نیاز داشته باشند و چنانچه راه حل مناسبی برای مشکلات موجود نباشند، برگشت از مسیر رفته را بسیار پرهزینه خواهند کرد.
پشتیبانی و نگهداری پورتال سازمانی
تعیین برنامه و روش پشتیبانی پورتال به حجم، کیفیت و ساختار آن وابسته است. هرچه حجم سازمان و تعداد پرسنل بیشتر باشد، احتمال نیاز به نیرویی تمام وقت برای پشتیبانی و نگهداری قوت بیشتری می‌گیرد. و هرچه نرم‌افزار یا روش مورد استفاده کیفیت بهتری داشته باشد، نیاز به پشتیبانی و نگهداری کمتر خواهد بود.
علاوه بر پشتیبانی و نگهداری، نیاز به توسعه و تغییرات از عواملی است که ممکن است نیاز به نیرویی ثابت داشته باشد. توسعه‌ی مستمر در سازمان‌هایی با حجم متوسط و بزرگ ممکن است مورد نیاز باشد.
با استفاده از تجربیات مشاوران خبره در جهت انتخاب راه حل مناسب می‌توانید هزینه‌های نگهداری و پشتیبانی که گاهی ممکن است از هزینه‌های راه‌اندازی نیز بیشتر باشد را به حداقل برسانید.
مراحل شروع به کار طراحی پورتال سازمانی
برای طراحی پورتال سازمانی، با ما تماس بگیرید و شرح نیازمندی‌های خود و چشم‌انداز آینده را برایمان بازگو کنید. پس از بررسی وضعیت موجود و چشم‌انداز و نیازمندی‌ها، راه حل بهینه را به شما ارائه خواهیم داد. این راه حل ممکن است در قالب خرید یک نرم‌افزار از پیش آماده، استفاده از ابزارهای رایگان موجود و سفارشی‌سازی آن، استخدام نیروی ویژه برای توسعه، یا برون‌سپاری پروژه باشد. بسته به وضعیت موجود ممکن است ترکیبی از راه‌حل‌های موجود را به شما ارائه دهیم.
یک پرتال سازمانی مجموعه ای از یک هسته قوی به همراه بسته ها و ماژول های افزودنی در قالب یک فرمورک یکپارچه را ارائه میدهد.
شرکت های طراحی سایت در کار طراحی و ساخت سایت و طراحی فروشگاه اینترنتی معمولا چالش های کمتری دارند و بعضا با جملاتی مثل طراحی سایت ارزان و نرم افزارهای آماده سایت ساز خدمات ارائه می دهند. طراحی یک پورتال سازمانی به مراتب مراحل و پیچیدگی های بیشتری نسبت به طراحی سایت و فروشگاه اینترنتی دارد.
با توجه به معماری مقیاس پذیر و توسعه پذیر یک پرتال حرفه ای ، طیف وسیعی از سازمان ها از شرکت ها و سازمان های کوچک و متوسط تا نهادها، وزارتخانه ها و سازمان های ملی می توانند از این محصول استفاده کنند.

تماس با ما

تماس با گروه فناوری زیماتک


 

آدرس : یزد - بلوارجمهوری- ساختمان بورس واحد 64 - گروه فناوری زیماتک

تلفن : 35265016-035 , 35265015 -035